Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

14. Sosnowieckie Dni Literatury. Tydzień pełen spotkań autorskich

Data publikacji: 2018-09-24, Data modyfikacji: 2018-09-25
A A AWydrukDrukuj  
 
W związku z trwającymi 14. Sosnowieckimi Dniami Literatury na uczestników wydarzenia czeka bardzo ciekawy i intensywny tydzień, który będzie pełen spotkań autorskich. Sosnowieckie Dni Literatury to jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w regionie. Celem projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jak co roku, jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury najnowszej oraz zaproszenie wszystkich miłośników sztuki słowa do aktywnego udziału w szeroko rozumianej kulturze literackiej. Wśród wydarzeń zorganizowanych w ramach tegorocznych Sosnowieckich Dni Literatury są spotkania autorskie. W tym tygodniu, w Zagłębiowskiej Mediatece gościć będą: Anna Bikont, Andrzej Franaszek, Cezary Harasimowicz, Marcin Sendecki oraz Zbigniew Białas. 24 września o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z Andrzejem Franaszkiem – literaturoznawcą i krytykiem literackim, który od lat zajmuje się twórczością współczesnych polskich poetów. Następnego dnia, gościem będzie Zbigniew Białas – prozaik, który od lat zgłębia wiedzę dotyczącą tożsamości lokalnej oraz zjawiskom społecznym i kulturowym. Spotkanie promujące książkę „Rutka” odbędzie się 25 września. W środę, 26 września na uczestników wydarzenia czeka spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem – scenarzystom, aktorem i pisarzem. Rozmowie promującej książkę „Saga, czyli filiżanka, której nie ma”, będzie towarzyszyć prezentacja multimedialna. Kolejne spotkanie autorskie to spotkanie z poetą Marcinem Sendeckim. Tygodniowy cykl spotkań autorskich zakończy spotkanie z Anną Bikot, której biografia „Sendlerowa. W ukryciu” znalazła się w finałowej siódemce książek nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike. Spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu odbędzie się 28 września o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. To jednak nie koniec atrakcji. W kolejnych dniach gośćmi będą Jacek Hugo-Bader, Anna Cieplak czy Elżbieta Baniewicz. Poza spotkaniami autorskimi – w ramach „Rozmów o książkach” – w programie znajdą się także wyjątkowe działania z pogranicza literatury i innych sztuk. Patronat nad wydarzeniem objął Tygodni Twoje Zagłębie. Artykuł 14. Sosnowieckie Dni Literatury. Tydzień pełen spotkań autorskich pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=36644
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola