Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Alarm i pożar w sosnowieckim areszcie śledczym

Data publikacji: 2018-11-03, Data modyfikacji: 2018-11-04
A A AWydrukDrukuj  
 
W sosnowieckim areszcie śledczym ogłoszono alarm. Powód? Bunt osadzonych. Odmówili zejścia z placu spacerowego. Chwilę później wybuchł pożar posterunku uzbrojonego. – Na szczęście były to tylko ćwiczenia – mówi ppor. Grzegorz Kantor, rzecznik AŚ Sosnowiec. W środę, 31 października w sosnowieckim areszcie śledczym odbyły się ćwiczenia w doskonaleniu procedur przeciwdziałania na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa jednostki. Oprócz funkcjonariuszy aresztu w ćwiczeniach wzięli udział także funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej i Państwowej Straży Pożarnej z Sosnowca. – Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń, w godzinach porannych, w jednostce zabrzmiała syrena alarmowa w związku z naruszeniem porządku w oddziale mieszkalnym. Osadzeni odmówili zejścia z placu spacerowego. W związku z niepowodzeniem negocjacji i agresywną postawą osadzonych funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Sosnowcu zastosowali odpowiednie środki przymusu bezpośredniego obezwładniając i izolując uczestników zdarzenia. Całą akcję wspierali funkcjonariusze grupy GISW Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach – mówi ppor. Grzegorz Kantor, rzecznik AŚ Sosnowiec. Ćwiczenia w sosnowieckim areszcie śledczym – fot. mat.pras.Ćwiczenia obejmowały także koordynację działań funkcjonariuszy straży pożarnej i funkcjonariuszy SW w trakcie gaszenia pożaru w obrębie posterunku uzbrojonego, gdzie znajdował się funkcjonariusz. – W ramach wspólnej interwencji służb dokonano ewakuacji poszkodowanego. Następnie strażacy dokonali przeglądu instalacji przeciwpożarowej oraz zapoznali się z infrastrukturą jednostki. Zostali również zapoznani z realiami codziennej pracy funkcjonariuszy sosnowieckiego aresztu – relacjonuje rzecznik AŚ Sosnowiec. Ćwiczenia w sosnowieckim areszcie śledczym – fot. mat.pras.Celem ćwiczeń było sprawdzenie efektywności przyjętych rozwiązań w zakresie ochrony przeciwpożarowej, a także usprawnienie działania służb i przygotowanie do wspólnego reagowania na możliwe zagrożenia. Wspólne manewry to także okazja do sprawdzenia systemu alarmowania w jednostce, mobilności załogi i doskonalenia kadry dowódczej w umiejętnościach organizacji działań ochronnych. PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Pod celą. Życie w sosnowieckim areszcie [ZDJĘCIA] Artykuł Alarm i pożar w sosnowieckim areszcie śledczym pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38617
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola