Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Centrum Aktywności Lokalnej już działa. Tu każdy znajdzie pomoc

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Centrum Aktywności Lokalnej w Sosnowcu już działa. Placówka oferuje zarówno pomoc mieszkańcom, jak i wiele ciekawych spotkań i warsztatów. Po kilkumiesięcznej przebudowie oraz adaptacji zabytkowej kamienicy przy ulicy Modrzejowskiej 42 w Sosnowcu uruchomiono Centrum Aktywności Lokalnej. To miejsce, gdzie pomocną dłoń otrzymają bezrobotni, na których czeka odpowiednia ścieżka wsparcia (warsztaty, staże, doradztwo i inne), a także społeczność lokalna. W obiekcie znajduje się Klub Seniora, Klub dla Młodych i Klub Rodzinny, które będą organizowały dla mieszkańców ciekawe zajęcia i spotkania o różnorodnej tematyce. Ponadto, mieszkańcy znajdą tu Punkt Porad Mieszkańców – z bezpłatnymi poradami psychologicznymi oraz prawnymi. Inwestycja jest częścią projektu „Rewitalizacji Centrum Miasta na cele społeczne”. Artykuł Centrum Aktywności Lokalnej już działa. Tu każdy znajdzie pomoc pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=37028
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola