Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Iwona Łobejko nie jest już dyrektorem Szpitala św. Barbary w Sosnowcu

Data publikacji: 2019-01-03, Data modyfikacji: 2019-01-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Iwona Łobejko nie jest już dyrektorem Szpitala św. Barbary w Sosnowcu. Taką decyzję podjął zarząd województwa śląskiego. Zarząd województwa śląskiego odwołał Iwonę Łobejko ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Pełniącą obowiązki dyrektora sosnowieckiej lecznicy została Alicja Cegłowska. Swoją funkcję będzie pełnić do czasu wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu. Iwona Łobejko Szpitalem św. Barbary kierowała przez ostatnich 10 lat. W tym czasie placówka została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt. Udało się też zmniejszyć zadłużenie. Warto też dodać, że sosnowicki szpital jako jedyny w województwie posiada centrum urazowe. Szpital w Sosnowcu z nową pracownią wyposażoną w dwa angiografy Posady stracili też dyrektorzy Szpitala Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie (Dariusz Kaczmarek) oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju (Grażyna Kuczera). Wojewódzki Szpital Specjalistyczny świętuje 30-lecie swojej działalności Samorząd województwa śląskiego jest organem założycielskim dla 36 placówek służby zdrowia. W październikowych wyborach samorządowych PiS uzyskało w Sejmiku Województwa Śląskiego 22 mandaty. Koalicja Obywatelska zdobyła 20 mandatów, SLD wprowadziło 2 radnych, a PSL – 1. Po odejściu z Koalicji Obywatelskiej radnego Wojciecha Kałuży władzę w regionie przejęło PiS. Kałuża został wicemarszałkiem województwa. Wcześniej regionem rządziła Platforma Obywatelska z koalicjantami. Artykuł Iwona Łobejko nie jest już dyrektorem Szpitala św. Barbary w Sosnowcu pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=41037
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola