Belka
Piątek, 22 Marca 2019   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jak uciec z Sosnowca? II Miastozwiad II odc. 2

 
Znacie podobne przypadki w Waszym mieście? Pochwalcie się w komentarzu. Powyższy film należy traktować jako studium przypadku problemów transportowych. Prowadzący na co dzień ściga się środkami transportu w GOPgear: facebook.com/gopgear.wyscigi/ Prowadzący: Marcin Domański Scenariusz: Marcin Domański Reżyseria i montaż: Marek Dziurkowski Konsultacja marketingowa: Agata Janko Poza prowadzącym wystąpili: - Sosnowiec: pl.wikipedia.org/wiki/Sosnowiec - Środula (szczególne podziękowania dla jej środka): pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arodula - KZK GOP: kzkgop.com.pl/ - Tramwaje Śląskie: tram-silesia.pl/ - PKM Sosnowiec: pkm.pl/ - Koleje Śląskie: kolejeslaskie.com/ Ponadto: - Solaris Urbino 15 (linia 801) - Pesa Twist (linia 15) - Pesa Elf (linia S1) Użyteczne aplikacje w transportowej dżungli: 1. Zakup biletów: - mPay - moBiLET - SkyCash - jakdojade.pl 2. Wyszukiwanie połączeń: - jakdojade.pl - Google Maps - mobileMPK Stoper z Lidla. Prowadzącego ubrał NewYorker, Reebok i second-hand Biga. Nierówność trójkąta: pl.wikipedia.org/wiki/Nier%C3%B3wno%C5%9B%C4%87_tr%C3%B3jk%C4%85ta Buspas na ekspresówce: silesion.pl/buspas-na-alei-rozdzienskiego-jest-stanowisko-gddkia-17-09-2018 Szybki tramwaj wzdłuż ekspresówki: katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,23364574,tramwaje-slaskie-nie-sprawdza-czy-warto-budowac-linie-wzdluz.html Kolej Ruchu Regionalnego (plany z lat 80-tych) i.imgur.com/ElWkMD8.jpg "Miastozwiad" - każdy odcinek to nowe śledztwo, w którym rozwikłamy jedną z zagadek funkcjonowania miast. Fundacja Napraw Sobie Miasto - pracujemy z samorządami z całej Polski pomagając im włączać mieszkańców w procesy zarządzania miastem i decydowaniu o jego zagospodarowaniu. FB: web.facebook.com/naprawsobiem... www: naprawsobiemiasto.eu/

 


Napraw Sobie Miasto
 
Data pliku video: 2018-10-18, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola