Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne rondo w mieście ma poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy

Data publikacji: 2018-10-30, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Trwają ostatnie prace w obrębie remontowanych ulic Andersa i 11 Listopada w Sosnowcu. W tym tygodniu zakończy się remont ulicy Andersa oraz odcinka 11 listopada. Z tego powodu zmieniła się organizacja ruchu u zbiegu tych ulic, gdzie obowiązuje już ruch okrężny. – Apelujemy do kierowców o baczne zwracanie uwagi na znaki – podkreślają przedstawiciele sosnowieckiego magistratu. Rondo Dańdówka – fot. UM SosnowiecNowo powstałe rondo jest zwieńczeniem trwających od ponad 6 miesięcy prac remontowych, w ramach których położono nowy asfalt, wykonano nowe chodniki, wysepki dla pieszych czy zatoki autobusowe. Rondo na Dańdówce było zapowiadane już w ubiegłym roku. Ma ono poprawić komfort i bezpieczeństwo kierowców, przy okazji udrożniając ruch w tym miejscu. Poziome oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Andersa, 11 Listopada i Jedności pojawiło się już w ubiegłym tygodniu. Rondo Dańdówka – fot. UM SosnowiecWykonawcą wartej prawie 9,4 mln zł przebudowy ulic jest Eurovia Polska. Wszystkie prace mają zakończyć się do końca października.   Artykuł Kolejne rondo w mieście ma poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38422
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola