Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ku czci medyków. W mieście powstanie Muzeum Medycyny i Farmacji

Data publikacji: 2018-10-22, Data modyfikacji: 2018-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
W Sosnowcu powstanie Muzeum Medycyny i Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Podpisano już dokumenty w tej sprawie. W budynku Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu przy ul. Jedności podpisano stosowne dokumenty w sprawie powstania Muzeum Medycyny i Farmacji. Miasto na ten cel przekaże w ramach dotacji 100 tys. złotych. Muzeum będzie się mieścić w budynku Domu Studenta przy ul. Ostrogórskiej 30 w Sosnowcu. – Będzie ogólnodostępne dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z historią medycyny, a w szczególności farmacji – mówi Przemysław Jałowiecki, rektor uczelni. Obiekt pozwoli zarówno studentom, jak i mieszkańcom poznać historię medycyny oraz zobaczyć, jak ewaluowała w ostatnich latach. – To doskonała okazja do tego, aby przekonać się jaką ewolucję przeszła na przestrzeni lat medycyna, jak zmieniał się sprzęt, na którym pracowali lekarze i farmaceuci – podkreśla Jałowiecki. Placówka będzie nie tylko miejscem historii medycyny, ale także swoistym hołdem dla wszystkich medyków. – Cieszę się, że takie Muzeum powstanie w naszym mieście. Wydział Farmaceutyczny od 45 lat znajduje się w Sosnowcu. W 2007 roku główną siedzibą wydziału stał się budynek przy ul. Jedności gdzie kilka lat później wybudowano także kampus – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Miasto od wielu lat wspiera Wydział Farmaceutyczny. – Sosnowiec od lat wspiera uczelnie mieszczące się w stolicy Zagłębia i będzie tak czynił nadal. To miejsce będzie w pewien sposób lekcją historii, a zarazem oddaniem hołdu wszystkim tym, którzy przez lata pracowali na jego markę – dodaje Chęciński. Artykuł Ku czci medyków. W mieście powstanie Muzeum Medycyny i Farmacji pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38151
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola