Belka
Piątek, 22 Marca 2019   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Las w środku miasta przypomina o historii miasta i promuje ekologię

Data publikacji: 2018-09-15, Data modyfikacji: 2018-09-16
A A AWydrukDrukuj  
 
W Sosnowcu odsłonięto nowy mural. Można go oglądać na ścianie kamienicy przy ulicy Kościelnej 4. „Sosnowy początek” nawiązuje do historii miasta. Praca nosi tytuł „Sosnowy początek”, co nawiązuje do samej nazwy miasta, a sosnowy las ma uświadamiać mieszkańcom wartości ekologiczne i przyrodnicze, a także przypominać, na jakim terenie powstał zwarty ośrodek miejski. To nawiązanie do czasów, gdy zamiast miasta, rósł tu sosnowy bór. Projekt przygotowała sosnowiczanka Małgorzata Rozenau, związana z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach. – Cieszę się, że miałam przyjemność wykonać ten projekt. Mam nadzieję, że będzie on nie tylko opowiadał historię miasta, ale także rozpocznie ekologiczną kampanię na jego rzecz – mówiła Małgorzata Rozenau. Oficjalnemu otwarciu muralu towarzyszyły warsztat rodzinny z budowania domków dla owadów, wykład Jarosława Kasprzyka z Klubu Gaja oraz sekcji rytmicznej zespołu WaDaDa. Była to także doskonałą okazja do spotkania i rozmów z autorką i wykonawcami – Mariuszem Kręciszem, Dariuszem Paczkowskim, Witoldem Szwedkowskim. Ponadto, każdy z uczestników wydarzenia otrzymał pamiątkową pocztówkę przedstawiającą nowy mural. Mural jest kontynuacją zapoczątkowanego trzy lata temu projektu Zamku Sieleckiego i Muzeum w Sosnowcu. W ramach projektu, co roku, w różnych miejscach miasta, mają pojawiać się nowe malowidła – prace sosnowieckich artystów. 1 of 16 Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Sosnowy początek - fot. MC Artykuł Las w środku miasta przypomina o historii miasta i promuje ekologię pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=36263
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola