Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Małgorzata Czapla honorowym obywatelem Sosnowca

Data publikacji: 2018-11-02, Data modyfikacji: 2018-11-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Małgorzata Czapla, prezes Hospicjum Sosnowieckiego im. św. Tomasza Apostoła, otrzymała tytuł honorowego obywatela Sosnowca. Prezes hospicjum wyróżniono za wieloletnie zaangażowanie w organizację opieki nad obłożnie chorymi, osobami starszymi i samotnymi. To właśnie dzięki staraniom Małgorzaty Czapli i współpracy z władzami miasta oraz mieszkańcom wybudowano Zagłębiowskie Centrum Wsparcia, czyli pierwszą w regionie stacjonarną siedzibę hospicjum. – Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Nigdy nie uważałam i nadal nie uważam, że robię coś niezwykłego. Moja praca wynika po prostu z potrzeby pomocy ludziom – mówiła Małgorzata Czapla, odbierając honorowe obywatelstwo Sosnowca. – O rozmachu naszej inwestycji mówiło się niedawno podczas zjazdu wszystkich polskich hospicjów. W innych samorządach pytają, jak tego dokonaliśmy. Wyjaśniam, że do tego potrzebne są prężne działania nie tylko takiej organizacji pozarządowej jak nasza, ale również wydatne i konkretne wsparcie całej społeczności i władz miasta – podkreśliła. Otwarcie hospicjum w Sosnowcu – fot. MZPrzypomnijmy, że Zagłębiowskie Centrum Wsparcia Opiekuńczo-Rehabilitacyjno-Psychologiczne przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego 131 w Sosnowcu kosztowało prawie 10 mln zł i powstało w rekordowym czasie. Od momentu oddania budynku firmie budowlanej do otwarcia hospicjum minęło zaledwie 12 miesięcy. Inwestycję zrealizowano m.in. dzięki miastu, które przekazało budynek dawnej szkoły wraz z gruntem za jeden procent wartości, czyli 20 tys. złotych. Hospicjum udało się także pozyskać 60 proc. dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Pozostałe fundusze przekazali mieszkańcy, darczyńcy oraz sponsorzy. Małgorzata Czapla dołączyła do zacnego grona honorowych obywateli Sosnowca. W ich gronie znajdują się m.in. Jan Kiepura, Edward Gierek, Władysław Szpilman, biskup Adam Śmigielski oraz prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Artykuł Małgorzata Czapla honorowym obywatelem Sosnowca pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38586
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola