Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Modernizacja torowiska pomiędzy zagłębiowskimi miastami coraz bliżej

Data publikacji: 2018-12-07, Data modyfikacji: 2018-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na modernizację trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Będzińskiej w Sosnowcu i Małobądzkiej w Będzinie. Przebudowanych zostanie blisko 9 km toru. Kilka tygodni temu Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na realizację zadań związanych z modernizacją infrastruktury tramwajowej w Zagłębiu. Największe zmiany czekają linię tramwajową między Będzinem a Sosnowcem. Jednym z zadań jest remont na ul. Małobądzkiej w Będzinie – od nerki do granicy z Sosnowcem. Łącznie ok. 6 kilometrów toru pojedynczego. Dodatkowo przewidziano także przebudowę peronów przystankowych oraz montaż wiat z gablotami. Drugie zadanie dotyczy modernizacji torowisk w Sosnowcu – od granicy z Będzinem do pętli Będzińska, wraz z pętlą i rozjazdami, a także w ciągu Będzińskiej od ul. Zagłębia Dąbrowskiego do ul. Staropogońskiej. Do przebudowy zaplanowano niespełna 2,8 km toru pojedynczego. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Ostatecznie, wykonawcą inwestycji będzie firma NDI, która zdaniem spółki złożyła najkorzystniejszą ofertę. Koszt prac zamknie się w kwocie ok. 60 mln zł brutto. Prace mają rozpocząć się na początku roku, a potrwają 18 miesięcy. Artykuł Modernizacja torowiska pomiędzy zagłębiowskimi miastami coraz bliżej pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=39983
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola