Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Nie" dla buspasa wzdłuż alei Roździeńskiego

Data publikacji: 2018-09-30, Data modyfikacji: 2018-10-01
A A AWydrukDrukuj  
 
GDDKiA nie wyraziło zgody na buspasy wzdłuż alei Roździeńskiego, o co wnioskował prezydent Arkadiusz Chęciński. Liczący prawie 6 km odcinek S86 między Sosnowcem a Katowicami należy do najbardziej zatłoczonych dróg w Polsce. Średni dobowy ruch roczny wynosi tutaj ponad 112 tysięcy samochodów. Samorządowcy od lat głowią się, jak poradzić sobie z tym problemem. Jednym z pomysłów na rozwiązanie problemu był ten zaproponowany kilka miesięcy temu przez prezydenta Sosnowca. Arkadiusz Chęciński zaproponował budowę buspasów. – Jestem przekonany, że duża część mieszkańców naszej aglomeracji przesiądzie się do komunikacji miejskiej i będzie to jej najlepsza promocja – argumentował swoją decyzję prezydent Chęciński. Swój wniosek skierował do katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w celu rozpatrzenia przez GDDKiA możliwości wyznaczenia buspasów na drodze ekspresowej S86 między Sosnowcem a Katowicami. Chodziło głównie o fragment ulicy Roździeńskiego w Katowicach. GDDKiA pomysł jednak odrzucił, w swoim piśmie do władz Sosnowca wylicza szereg argumentów, które stanowią przeciwko takiemu rozwiązaniu. Głównym powodem jest spadem płynności przejazdu. Dodatkowo sprawę utrudnia rozwiązanie wprowadzone przez miasto Katowice, dotyczące dojazdu do tunelu w ciągu DTŚ. Również samo utworzenie buspasa rodzi sporo problemów, bo stoi w sprzeczności z ekspresowym charakterem drogi. Jak zauważa GDDKiA tego typu rozwiązania lepiej sprawdzają się na głównych ulicach w śródmieściu. Artykuł „Nie” dla buspasa wzdłuż alei Roździeńskiego pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=36872
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola