Belka
Piątek, 22 Marca 2019   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nocna prohibicja w Sosnowcu już niebawem stanie się faktem?

Data publikacji: 2018-08-04, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Sosnowiec jest kolejnym miastem, w którym może zostać wprowadzony zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Decyzję w tej sprawie mają podjąć radni na sierpniowej sesji rady miejskiej. W styczniu 2018 roku Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Sosnowieccy radni wstrzymali się jednak z podjęciem uchwały dotyczącej nocnej sprzedaży alkoholu, ponieważ chcieli znać zdanie mieszkańców i dostosować zapisy do ich potrzeb. Odbyły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Ich celem było zebranie opinii i uwag mieszkańców dotyczących wprowadzenia ograniczeń godzin nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży (detal). Mieszkańcy mieli okazję wypowiedzieć się, czy chcą, by w Sosnowcu sprzedaż alkoholu odbywała się przez całą dobę czy też należy wprowadzić ograniczenie np. zakaz sprzedaży alkoholu między godz. 22.00 a godz. 6.00. Jak się okazuje wprowadzenie nocnej prohibicji w Sosnowcu może niebawem stać się faktem. W poniedziałek, 6 sierpnia w czasie sesji rady miasta radni będą głosować projekt uchwały, który wprowadza ograniczenia w handlu alkoholem od godziny 24 do 6. Zmniejszyć może się również pula zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Warto wspomnieć, że na terenie Sosnowca ustalonych jest 400 punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5 proc. alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży oraz 275 punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5 proc. alkoholu przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Artykuł Nocna prohibicja w Sosnowcu już niebawem stanie się faktem? pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=34835
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola