Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe przejście dla pieszych i ułatwienia dla rowerzystów

Data publikacji: 2018-11-01, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Na pieszych i rowerzystów czekają zmiany na przejściu w okolicach dawnej Galerii Extravagance w Sosnowcu. Mieszkańcy od dawna się na nie skarżyli. Zakończyły się prace przy przejściu dla pieszych w okolicach dawnej Galerii Extravagance. Ze zmian skorzystają wszyscy – piesi, rowerzyści oraz kierowcy. Mieszkańcy miasta od dawna skarżyli się na przejście w centrum miasta, prowadzące do parku Sieleckiego. Główną jego wadą było jego umiejscowienie. Przejście znajdowało się tuż za zakrętem, co stanowiło wiele niebezpiecznych sytuacji. Sytuacja pogorszyła się, gdy w tym miejscu zmieniła się organizacja ruchu, a wraz z nią zlikwidowano sygnalizację świetlną. Zarówno piesi, jak i kierowcy musieli zachować szczególną ostrożność. – Przypomnijmy, że w tym miejscu nie ma sygnalizacji świetlnej, a w okolicy tzw. ślimaka wprowadziliśmy ruch okrężny. Do tej pory samochody skręcające z ul. 3-go Maja jadące w stronę Wawelu od razu wjeżdżały na przejście dla pieszych – tłumaczy Robert Dworak, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym. Proste rozwiązanie pomogło rozwiązać problem. Wystarczyło przesunąć przejście o kilka metrów. – Prace wykonuje firma Eurovia, która połączy ścieżkę rowerową biegnącą od Parku Sieleckiego ze ścieżką wzdłuż ulicy Mościckiego. Jednocześnie przesunięte zostanie przejście dla pieszych. To z kolei ułatwi sprawę zarówno kierującym, jak i przechodniom – mówi Dworak. – Obecne rozwiązanie powinno być bezpieczniejsze – dodaje. Artykuł Nowe przejście dla pieszych i ułatwienia dla rowerzystów pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38546
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola