Belka
Piątek, 22 Marca 2019   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pobiegną w szczytnym celu. Trwają zapisy na Bieg "Policz się z cukrzycą"

Data publikacji: 2019-01-05, Data modyfikacji: 2019-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę, 13 stycznia, już po raz piąty wyruszy sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą”, który odbędzie się w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 5. edycja sosnowieckiego Biegu „Policz się z cukrzycą”, na dystansie 6 km, będzie jedną z wielu imprez organizowanych w Sosnowcu w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę, 13 stycznia. Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec wraz z WOŚP Sosnowiec i MOSiR Sosnowiec. Głównym przesłaniem wydarzenia jest nagłośnienie problemu, jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Miejscem sosnowieckiego biegu są tereny rekreacyjne w okolicach sosnowieckiego jeziora Stawiki. Start i meta biegu zlokalizowane będą na terenie kompleksu piłkarskiego Kresowa, obok Stadionu Ludowego. Warunkiem wzięcia udziału w biegu jest ukończenie 16 roku życia oraz wpłata minimum 20 zł do puszki 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w biurze zawodów przy odbiorze pakietu startowego. Organizatorzy przewidują, że na starcie ma się pojawić ok. 300 zawodników. Początek o godz. 11.00. 5. sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą” – fot. Harpagan SosnowiecZgłoszenia do biegu są przyjmowane są do 9 stycznia drogą elektroniczną pod adresem: wosp@harpagansosnowiec.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz datę urodzenia uczestnika zawodów. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie organizatora. Tak biegli w zeszłym roku: 4. sosnowiecki bieg „Policz się z cukrzycą” za nami. Na starcie blisko 200 osób Artykuł Pobiegną w szczytnym celu. Trwają zapisy na Bieg „Policz się z cukrzycą” pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=41079
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola