Belka
Sobota, 23 Marca 2019   imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Przez ten hałas nie da się tu żyć!" - skarżą się mieszkańcy Sosnowca

Data publikacji: 2018-10-31, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
– Kiedy jedzie tramwaj… wszystko w domu się trzęsie! Od czasu wymiany taboru tramwajów na nowe, hałas jest nie do zniesienia. Tu nie da się żyć! – skarżą się mieszkańcy ulicy Sobieskiego w Sosnowca. Mieszkańcy ulicy Sobieskiego w Sosnowcu narzekają na hałas, który jak twierdzą – jest nie do zniesienia. Powodem, według nich, są nowe tramwaje linii nr 15. – Mieszkam tu od kilkunastu lat ale takiego hałasu przejeżdżających tramwajów jak obecnie, to jeszcze nie było. Niech mi Pani wierzy, tu nie da się mieszkać. Jak jedzie tramwaj to wszystko w domu się trzęsie. Ten straszny hałas uniemożliwia nam nawet porozumiewania się, nie mówiąc już o oglądaniu telewizji – mówi jeden z mieszkańców ulicy Sobieskiego. – To jest koszmar! Przez ten ciągły hałas nie możemy normalnie żyć. Ludziom pękają nie tylko uszy ale i ściany w mieszkaniach. Mam małe dzieci. Nie mogą nawet lekcji odrobić, nie mogą się skupić. Jak przejeżdża tramwaj cały budynek się trzęsie – dodaje jedna z kobiet mieszkających w budynku przy ul. Sobieskiego. Mieszkańcy uważają, że wymienione tramwaje linii nr 15 są wadliwe i stąd nadmierny hałas. – Nocą jeżdżą stare tramwaje i proszę mi wierzyć, że ich tak nie słychać. Jeżdżą dużo ciszej. Mamy już naprawdę dość – skarżą się mieszkańcy ul. Sobieskiego. Co na to Tramwaje Śląskie? – My również zaobserwowaliśmy zwiększony hałas emitowany przez tramwaje przejeżdżające ul. Sobieskiego w Sosnowcu. Przyczyną nie są jednak tramwaje obsługujące linię nr 15. Nie są one wadliwe. Gdyby tak było, podobne obserwacje mielibyśmy w innych miejscach, gdzie kursują te wagony. Po przeprowadzonych testach stwierdziliśmy, że konieczne jest przeprowadzenie szlifowania korekcyjnego szyn. Prace te zostały zrealizowane we wrześniu – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. Mieszkańcy Sobieskiego twierdzą jednak, że pomimo szlifowania torów, nic się nie zmieniło, a hałas w ich mieszkaniach jest dalej nie do zniesienia. – Faktem jest, że torowisko zbudowane w tej technologii jest bardzo wrażliwe na zużycie obręczy kół tramwajowych, tzn. że jeśli obręcz koła jest zużyta np. w połowie, i na innym torowisku nie powoduje zwiększonego hałasu i nie kwalifikuje się do reprofilacji, na torze w płycie betonowej już obserwuje się zwiększony hałas. Dlatego Zarząd Spółki podjął decyzję o zwiększeniu częstotliwości przeprowadzania reprofilacji obręczy kół w wagonach Pesa, które obsługują linię nr 15. Będziemy również zlecać ponowne pomiary hałasu w tym miejscu – informuje rzecznik spółki. – Jeżeli nic się nie zmieni i nie będziemy mogli przez ten ciągły hałas żyć normalnie w swoich domach, to w końcu, w ramach protestu, zablokujemy drogę, bo tak dalej już się nie da – podsumowują mieszkańcy. Artykuł „Przez ten hałas nie da się tu żyć!” – skarżą się mieszkańcy Sosnowca pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38489
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola