Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Remont rozpoczęli od wycinki drzew. Mieszkańcy są zdruzgotani

Data publikacji: 2018-10-30, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozpoczął się remont ulicy Zuzanny w Sosnowcu. Prace rozpoczęły się od wycinki drzew rosnących wzdłuż muru cmentarza. Mieszkańcy nie kryją swojego rozczarowania. Po wielu latach starań i przygotowań rozpoczęto remont zaniedbanej ulicy Zuzanny w Sosnowcu. Remont wart 1,35 mln zł dotyczy odcinka od skrzyżowania z ulicą Jędryczki, do wyjazdu spod wiaduktu w ciągu ul. 3 Maja. Pracami objęta jest nie tylko jezdnia ale również chodnik, który w tej chwili jest w opłakanym stanie. Inwestycja rozpoczęła się od wycinki drzew rosnących wzdłuż muru cmentarza. Ta decyzja nie spodobała się wszystkim mieszkańcom miasta. – Jestem zdruzgotana tym co się wydarzyło na ulicy Zuzanny. Wracając z pracy zobaczyłam, że w rejonie cmentarza parafialnego wycięto wszystkie drzewa! Jak można było dopuścić do tak bestialskich działań? – napisała rozczarowana mieszkanka. Podobnego zdania jest więcej osób. – To były piękne drzewa, które stanowiły ozdobę tego miejsca. Komu one przeszkadzały? – pyta inna mieszkanka. – Jeszcze do niedawna można tam było zauważyć gniazdo ptaków, a teraz zabrano im dom – dodaje. Jak tłumaczą urzędnicy wycinka drzew była konieczna, ponieważ ich stan zagrażał bezpieczeństwu spacerujących i przejeżdżających w tym miejscu osób. – Jest to stary drzewostan. Analizowaliśmy czy można zabezpieczyć ich korzenie, aby nie rozpychały jezdni i chodnika. Niestety, drzewostan jest w takim stanie, że nie jest to możliwe – tłumaczy Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca. Inne rozwiązanie nie byłoby skuteczne. Nie ma możliwości przeniesienia chodnika na drugą stronę, a pozostawienie drzew w obecnym stanie przyczyni się do sytuacji, gdy chodnik ponownie będzie popękany i nierówny, co utrudni dojście do cmentarza. Dotychczas drzewa i ich korzenie uniemożliwiały swobodne przejście z wózkiem czy swobodne poruszanie się osób starszych. Po zakończeniu prac ulica Zuzanny będzie jak nowa. Pojawią się nowe wiaty przystankowe, nowa nawierzchnia, chodnik. Wykonawca zadba także o uporządkowanie terenu przyległego do nawierzchni ulicy, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i wykonanie oznakowania drogowego poziomego i pionowego. Ponadto, wzdłuż cmentarnych murów pojawi się oświetlenie. Miasto nie zapomni także o zastępczym nasadzeniu, jednak w innym miejscu. 1 of 6 Wycinka drzew Zuzanny - fot. MC Wycinka drzew Zuzanny - fot. MC Wycinka drzew Zuzanny - fot. MC Wycinka drzew Zuzanny - fot. MC Wycinka drzew Zuzanny - fot. MC Wycinka drzew Zuzanny - fot. MC Artykuł Remont rozpoczęli od wycinki drzew. Mieszkańcy są zdruzgotani pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38468
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola