Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sosnowiec: Kolejna ulica w remoncie i kolejne utrudnienia dla kierowców

Data publikacji: 2018-09-21, Data modyfikacji: 2018-09-22
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek, 24 września rozpocznie się remont ulicy 11 listopada. W pierwszej fazie prace będą odbywały się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Hubala-Dobrzańskiego do wysokości ulicy Niweckiej. Jak informują sosnowieccy urzędnicy, remont będzie wykonywany jednocześnie w dwóch miejscach. Najpierw drogowcy wyłączą z ruchu cały pas ulicy 11 listopada na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych, aż do miejsca gdzie droga z dwujezdniowej staje się jednojezdniową. – Wyłączenie, które będzie trwało około 10 dni, związane jest z pracami polegającymi na sfrezowaniu starej nawierzchni, przygotowaniu podłoża i ułożeniu nowej drogi. Na czas prac zmieni się również organizacja ruchu na ulicy Andersa i Jedności. Przejazd przez Andersa w dwóch kierunkach będzie odbywał się pasem prowadzącym od ronda Ludwik, podobnie kierowcy korzystający z ul. Jedności będą jeździć w obie strony pasem wjazdowym – informuje Rafał Łysy, rzecznik UM w Sosnowcu. Najprawdopodobniej 25 września drogowcy sfrezują po jednym, zewnętrznym pasie ruchu na odcinku ul. Hubala-Dobrzańskiego do ronda Żołnierzy Wyklętych. – Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jednym pasie ruchu – dodaje rzecznik. Remont dwóch kilometrów ulicy 11 listopada podzielony jest na dwa etapy. Za część od wysokości stacji benzynowej i cmentarza do ronda Żołnierzy Wyklętych odpowiedzialna jest firma Pavimental. Za fragment od ronda do wiaduktu, nad torami kolejowymi, firma Eurovia. Prace najprawdopodobniej zakończą się  pod koniec listopada 2018 roku. Artykuł Sosnowiec: Kolejna ulica w remoncie i kolejne utrudnienia dla kierowców pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=36566
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola