Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trening z mistrzyniami. Czy to zachęci dziewczęta do aktywności?

Data publikacji: 2018-09-25, Data modyfikacji: 2018-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek, 24 września ponad 300 uczennic sosnowieckich szkół wzięło udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia poprowadziły mistrzynie sportu. Otylia Jędrzejczak, Ewa Swoboda, Sofia Ennaoui, Zofia Klepacka, Katarzyna Woźniak i Magdalena Pałasz poprowadziły w Sosnowcu niezwykłe zajęcia wychowania fizycznego. Wzięło w nim udział 320 uczennic sosnowieckich szkół. Program „Mistrzynie w szkołach” ma na celu zachęcenie dziewczyn do regularnych ćwiczeń na zajęciach. Jak wynika z rozmów z nauczycielami WF-u coraz więcej nastolatek nie chce ćwiczyć na lekcjach. Codziennością w szkołach są zwolnienia lekarskie, brak stroju i zgłaszanie niedyspozycji. Wciąż sporo dziewcząt nie docenia roli lekcji wychowania fizycznego i uprawiania sportu. – Na własnym przykładzie chcemy im pokazać, że aktywność ruchowa jest niezwykle ważna i uczy cech, które pozwalają realizować marzenia – stwierdziła Otylia Jędrzejczak. 24 września w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Żeromskiego odbyła się inauguracja programu. Uczennice z sosnowieckich szkół wzięły udział we wspólnym treningu z mistrzyniami sportu, które pokazały, że ćwiczenia to nie jedynie przykra konieczność, ale że można mieć z nich dużo frajdy, dyscypliny oraz dobrej zabawy. 1 of 15 Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Trening z mistrzyniami - fot. UM Sosnowiec/PL Artykuł Trening z mistrzyniami. Czy to zachęci dziewczęta do aktywności? pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=36649
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola