Belka
Piątek, 22 Marca 2019   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Sosnowcu bonifikaty równe dla wszystkich

Data publikacji: 2018-12-22, Data modyfikacji: 2018-12-23
A A AWydrukDrukuj  
 
W czasie czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu, radni przyjęli uchwałę w sprawie bonifikat od opłat przekształcenia użytkowania wieczystego we własność. Stawka 60 procent bonifikaty jest taka sama dla budynków stojących na gruntach skarbu państwa, jak i tych nieruchomości na gruntach komunalnych. W tej chwili maksymalna bonifikata dla nieruchomości znajdujących się na gruntach skarbu państwa wynosi 60 proc. – Dla nas wszyscy mieszkańcy są równi, niezależnie od tego, do kogo należy teren na którym stoi budynek. Dlatego podjęliśmy decyzję, że nasze bonifikaty będą na takim samym poziomie, jak te, przygotowane przez rząd – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Wysokość bonifikaty może się jeszcze zmienić, jeśli rząd zdecyduje się przyjąć wyższe możliwe progi. – Jeśli próg zostanie zwiększony do 95 proc. to my również od razu znowelizujemy naszą uchwałę i przyjmiemy taki sam poziom – mówi prezydent Sosnowca. Przekształcać użytkowanie wieczyste we własność będzie można od początku 2019 roku. Wystarczy zapłacić 20-krotność rocznej opłaty od użytkowania, by z użytkownika zamienić się we właściciela. Jeżeli całą kwotę wpłaci się od razu, można dostać duże zniżki. Jak skorzystać z bonifikaty? Aby skorzystać z bonifikaty przekształcenia użytkowania wieczystego we własność należy: Bonifikata 60 proc. – w przypadku, gdy opłata jednorazowa zostanie wniesiona w roku, w którym nastąpiło przekształcenie; Bonifikata 50 proc. – w przypadku, gdy opłata jednorazowa zostanie wniesiona w drugim roku po przekształceniu; Bonifikata 40 proc. – w przypadku, gdy opłata jednorazowa zostanie wniesiona w trzecim roku po przekształceniu; Bonifikata 30 proc. – w przypadku, gdy opłata jednorazowa zostanie wniesiona w czwartym roku po przekształceniu; Bonifikata 20 proc. – w przypadku, gdy opłata jednorazowa zostanie wniesiona w piątym roku po przekształceniu; Bonifikata 10 proc. – w przypadku, gdy opłata jednorazowa zostanie wniesiona w szóstym roku po przekształceniu. Należy również pamiętać, że jeżeli zaświadczenie potwierdzające przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności gruntu, zostało doręczone właścicielowi po dniu 31 grudnia 2019 roku, może on wnieść opłatę jednorazową za przekształcenie w terminie do dnia 29 lutego 2020 roku. z zachowaniem prawa do bonifikaty od tej opłaty w wysokości 60 proc. Bonifikata przysługuje osobom fizycznym będącym właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych lub spółdzielniom mieszkaniowym. Artykuł W Sosnowcu bonifikaty równe dla wszystkich pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=40476
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola