Belka
Poniedziałek, 22 Października 2018   imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Sosnowcu powstaje nowy mural. Ma nawiązywać do korzeni

Data publikacji: 2018-07-29, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W Sosnowcu trwają prace nad muralem „Sosnowy początek”, który powstaje na ścianie kamienicy przy ulicy Kościelnej 4. Prace nad muralem, który powstaje przy sosnowieckiej katedrze, trwają od ubiegłego roku, a jej autorem jest pochodząca z Sosnowca artystka Małgorzata Rozenau. Praca nosi tytuł „Sosnowy początek”, co nawiązuje do samej nazwy miasta, a sosnowy las ma uświadamiać mieszkańcom wartości ekologiczne i przyrodnicze, a także przypominać, na jakim terenie powstał zwarty ośrodek miejski. Mural „Sosnowy początek” – fot. MZAutorem muralu jest pochodząca z Sosnowca Małgorzata Rozenau, która zajmuje się malarstwem i projektowaniem graficznym. – Chciałam, żeby dobrze się kojarzył z powrotem do korzeni, do natury i przypominał o niezmiennym powiązaniu człowieka z przyrodą, co jest ważne zwłaszcza w dobie ostatnich cięć i redukcji drzewostanu w naszym kraju. Mural może być też zachętą do sadzenia sosen, zwłaszcza w Sosnowcu, który zawdzięcza im swoja nazwę i doceniania wartości, jakie możemy czerpać z kontaktu z drzewami, lasem, na wielu poziomach – tłumaczy swój pomysł Małgorzata Rozenau. Mural „Sosnowy początek” – fot. MZPrzypomnijmy, że początkowo mural miał powstać u zbiegu ulic Kościelnej i Sienkiewicza, ale okazało się, że część działek, które sąsiadowałoby z pracą artystki ma prywatnych właścicieli. Artykuł W Sosnowcu powstaje nowy mural. Ma nawiązywać do korzeni pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=34521
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola