Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej sieci kanalizacyjnej

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Ku końcowi zbliża się ważna inwestycja w rejonie Boru. Wkrótce spora część mieszkańców domów jednorodzinnych będzie mogła korzystać z sieci kanalizacyjnej. Większość prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej już została ukończona. Gotowa jest również przepompownia. Nowa sieć kanalizacji sanitarnej, powstająca w rejonie ulic ulicach Wasilewskiego, Wasilewskiego boczna, Orkana, Gajowa, Przyjaźni, Sarnia, Szczęsna, Junacka, Junacka boczna, Długa-boczna, Biała Przemsza będzie miała 3,3 km. Sieć kanalizacyjna Bór – fot. UM SosnowiecElementem projektu jest także budowa dwóch kilometrów sieci kanalizacji deszczowej (ul. Wasilewskiego, Wasilewskiego boczna, Junacka boczna, Biała Przemsza) oraz zbiornika retencyjnego dla wód odpadowych. – Łączny koszt inwestycji wynosi 14 mln zł. Projekt jest częścią większego zadania „Gospodarka wodno-ściekowa w Sosnowcu – Etap III”, który uzyskał 41,5 mln zł dofinansowania na realizację trzech inwestycji – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Poza siecią kanalizacyjną przebudowana została również sieć wodociągowa na długości blisko 3,7 km (ul. Wasilewskiego, Wasilewskiego boczna, Orkana, Gajowa, Przyjaźni, Sarnia, Szczęsna, Junacka, Długa-boczna, Biała Przemsza). Sieć kanalizacyjna Bór – fot. UM SosnowiecWszystkie prace powinny zakończyć się na przełomie stycznia i lutego 2019 roku. Artykuł Wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej sieci kanalizacyjnej pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=39841
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola