Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WOŚP 2019. W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka zbiera na szpitale dziecięce

Data publikacji: 2019-01-11, Data modyfikacji: 2019-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę, 13 stycznia, w całym kraju gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych. W trakcie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. – System opieki zdrowotnej w Polsce boryka się coraz większymi i cały czas dalekimi od rozwiązania problemami. Brak środków na finansowanie leczenia, rosnące kolejki do podstawowych usług medycznych, palący brak wyspecjalizowanego personelu medycznego, któremu polski system nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujących warunków pracy – to bardzo poważne braki, powodujące coraz mniejsze poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce. Przy takich problemach sprawa wyposażenia oddziałów często schodzi na dalszy plan. A kiedy damy się zbyt mocno wyprzedzić rozwojowi medycyny na świecie, nadrobienie braków może być trudne i bardzo kosztowne. Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej – mówi Jerzy Owsiak. Sprzęt WOŚP w sosnowieckim szpitalu – fot. MZW Polsce funkcjonuje blisko 50 takich szpitali WOŚP wspiera także m.in. Sosnowiecki Szpital Miejski. – Tylko w 2018 roku Sosnowiecki Szpital Miejski otrzymał sprzęt o wartości ponad 400 tysięcy złotych, w tym m.in. urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania oddechu u noworodków, kardiotokografy i stanowiska do resuscytacji noworodków. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy nasza placówka zyskała wysokiej klasy sprzęt medyczny, a my możemy w jeszcze szerszym zakresie nieść pomoc najmniejszym. To nieoceniona pomoc – mówi Artur Nowak, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. W sumie, od 2013 roku, szpital otrzymał sprzęt o wartości ponad 1,2 mln złotych. Są to takie urządzenia, jak inkubatory, kardiomonitory, kardiomonitor, inhalatory, a nawet łóżka elektryczne. PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Zagłębie Dąbrowskie gra z WOŚP! Co przygotowały nasze miasta? Artykuł WOŚP 2019. W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka zbiera na szpitale dziecięce pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=41206
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola