Belka
Piątek, 22 Marca 2019   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Współdecyduj o mieście. Trwa głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego

Data publikacji: 2018-11-18, Data modyfikacji: 2018-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Trwa głosowanie w ramach piątej edycji budżetu obywatelskiego w Sosnowcu. Wyłoni ono najlepsze projekty, które zostaną zrealizowane w 2019 roku. Jeszcze tylko przez ten weekend sosnowiczanie mogą oddać swój głos w ramach budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania mają 8 mln złotych na wybrane projekty. – Dzięki pomysłom mieszkańców, przez ostatnie 4 lata zrealizowaliśmy ponad 140 inwestycji. Są to drogi, chodniki, place zabaw, siłownie, skwery – wszystko to, co dotyczy naszych osiedli i najbliższej okolicy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. – To najlepsza zachęta do tego, aby oddać swój głos i namawiać bliskich – dodaje. Mieszkańcy mogą wybierać spośród 140 projektów, wśród nich znalazły się m.in. Bulwar Czarnej Przemszy na Pogoni, Perła Pogoni – przywrócenie dawnego blasku w Parku Dietla etap II, odbudowa fontanny miejskiej wraz z rewitalizacją otoczenia, trasy zdrowia z aplikacją mobilną czy tor rowerowy. – W tegorocznej edycji mamy ponad 140 pomysłów na zmiany w mieście, a do rozdysponowania jest 8 mln zł. To o pół miliona więcej niż w ubiegłorocznej edycji – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu. Jak głosować? Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie. Swój głos możesz oddać z każdego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (np. komputer, laptop, tablet, telefon). Na formularzu należy podać adres zamieszkania, numer PESEL, drugie imię, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie o prawdziwości podanych danych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Swój głos należy potwierdzić hasłem otrzymanym SMS na podany numer telefonu. Bez tego głos zostanie uznany za nieważny. To samo czeka formularze, które nie będą zawierać wymaganych danych, bez zaznaczonego zadania czy z głosem oddanym na dwa projekty lub więcej razy na zadania w Lokalnej Strefie Konsultacyjnej, Strefie Szkolnej lub Przedszkolnej. CZYTAJ TAKŻE: Budżet obywatelski w Sosnowcu. Oddano już 26 tysięcy głosów Artykuł Współdecyduj o mieście. Trwa głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=39087
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola