Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmień swoją okolicę. Rusza głosowanie w budżecie obywatelskim

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek, 9 listopada, rozpoczyna się głosowanie na projekty w ramach V edycji budżetu obywatelskiego w Sosnowcu. Sosnowiczanie będą mogli głosować na zagospodarowanie swojej okolicy do 19 listopada. Tegoroczna edycja sosnowieckiego budżetu obywatelskiego wchodzi w decydującą fazę. Od 9 do 19 listopada mieszkańcy mogą głosować na projekty zagospodarowania swojej okolicy. Mieszkańcy będą mogli wybierać spośród 140 pomysłów. Wśród zadań, które przeszły pozytywną weryfikację, znalazły się m.in.: międzypokoleniowa ścieżka spacerowo-rowerowa na nasypie kolejowym, Bulwar Czarnej Przemszy na Pogoni, Perła Pogoni – przywrócenie dawnego blasku w Parku Dietla etap II, półpodziemne pojemniki na odpady, budowa toru rowerowego pumptrack, odbudowa fontanny miejskiej wraz z rewitalizacją otoczenia, kino letnie, strefa wypoczynku, siłownia plenerowa, przyroda dla Sosnowca – ścieżka edukacyjno-przyrodnicza, trasy zdrowia z aplikacją mobilną czy tor rowerowy. Ponadto, do realizacji zgłoszonych zostało wiele osiedlowych projektów, takich jak budowa chodnika czy placu zabaw, remont drogi, odnowienie zieleni wraz z małą architekturą, budowa nowych miejsc postojowych czy wymiana nawierzchni. W tej edycji budżetu obywatelskiego głosować można na projekty z terenu całego miasta. Każdy mieszkaniec będzie miał możliwość zagłosowania na 3 zadania: jedno z Lokalnej Strefy Konsultacyjnej, jedno ze Strefy szkolnej oraz jedno ze Strefy przedszkolnej. Do podziału jest 8 mln złotych. Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie. Swój głos możesz oddać z każdego urządzenia posiadającego dostęp do internetu (np. komputer, laptop, tablet, telefon). Na formularzu należy podać adres zamieszkania, numer PESEL, drugie imię, numer telefonu, a także zaznaczyć oświadczenie o prawdziwości podanych danych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie. Swój głos należy potwierdzić hasłem otrzymanym SMS na podany numer telefonu. Bez tego głos zostanie uznany za nieważny. To samo czeka formularze, które nie będą zawierać wymaganych danych, bez zaznaczonego zadania czy z głosem oddanym na dwa projekty lub więcej razy na zadania w Lokalnej Strefie Konsultacyjnej, Strefie Szkolnej lub Przedszkolnej. Osoby niemające dostępu do internetu mogą skorzystać z Punktów Informacyjnych na terenie całego miasta, w których będzie można oddać swój głos. Na realizację zwycięskich projektów będzie trzeba poczekać do przyszłego roku. Artykuł Zmień swoją okolicę. Rusza głosowanie w budżecie obywatelskim pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38821
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola