Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

"Baśnie perskie. Złoty ptak" - Albert Kwiatkowski gościem Mediateki

Data publikacji: 2019-03-25, Data modyfikacji: 2019-03-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Już jutro, we wtorek 26 marca 2019 gościem Świata Nauki i Fantazji Zagłębiowskiej Mediateki będzie Albert Kwiatkowski - archeolog, iranista, tłumacz, autor i przewodnik po Iranie. Pan Albert opowie zgromadzonym dzieciom o swej najnowszej książce "Baśnie perskie. Złoty ptak" (obowiązkowe zapisy).

Albert Kwiatkowski
Archeolog, iranista, tłumacz, autor, przewodnik po Iranie. Założył i redaguje dobry polski portal o kulturze Iranu i literaturze perskiej (http://literaturaperska.com). Tłumaczy literaturę perską: poezję i prozę, dawną i współczesną, literaturę mistyczną, ludową i dla dzieci.

Od sześciu lat współprowadzi tradycyjny turecki teatr cieni (http://teatrka.com) - sztukę wpisaną na listę UNESCO, popularyzując wiedzę o tym teatrze w Polsce; opowiada, współpracując z najstarszą w Polsce grupą opowiadaczy – Stowarzyszeniem Grupa Studnia O.

Iranem zajmuje się blisko 20 lat. W tym czasie obronił doktorat na Iranistyce UW, wydał kilka książek i spędził w podróży po Azji cztery lata. Od kilku lat tłumaczy wierszem Masnawi autorstwa Dżalaloddina Rumiego - najważniejszy mistyczny poemat świata muzułmańskiego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Źródło artykułu: https://www.biblioteka.sosnowiec.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola