Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Tłumy sosnowiczan na Manufakturze Świętego...

Data dodania: 2018-12-10
Wróćmy jeszcze raz do piątkowego wieczoru, kiedy to w Sosnowcu rozbłysła tegoroczna świąteczna choinka, a przed Urzędem Miejskim trwała Manufaktura Święteg... więcej »
 
 

Wigilia Bożego Narodzenia wolna od pracy? Do Sejmu...

Data dodania: 2018-12-10
Wolna Wigilia Bożego Narodzenia i wolny Wielki Piątek w 2019? Są szanse, ze dni wolne w 2019 zwiększą swoją liczbę o wspomniane dwa dni. Wszystko przez projekt ustawy, któ... więcej »
 
 

Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim bez...

Data dodania: 2018-12-10
Olbrzymi pokaz fajerwerków w pobliżu zoo? Sylwester z Polsatem w tym roku został przeniesiony, z powodu odbywającego się w Katowicach szczytu klimatycznego COP24, na Stadion Śl... więcej »
 
 

Ferie 2019: Terminy ferii zimowych, wszystkie...

Data dodania: 2018-12-10
Terminy ferii zimowych 2019 w tym roku szkolnym, wzorem poprzednich lat, są cztery dla całej Polski. Uczniowie mają ferie szkolne w czterech różnych terminach. Sprawdź kiedy wypada... więcej »
 
 

Czy ktoś w końcu przekrzyczy Jacka Międlara? W...

Data dodania: 2018-12-10
- Nigdy nie zgodzę się na działania o charakterze ksenofobicznym i rasistowskim. Nie pozwolę na nie w Dąbrowie Górniczej - to wypowiedź Marcina Bazylaka, która ukazała w piątkowym ... więcej »
 
 

Oświatowa "Solidarność" chce odwołania minister...

Data dodania: 2018-12-10
- Minister Zalewska nie zamierza prowadzić uczciwych negocjacji. Spotkania z nami służą jej jedynie do dezinformowania mediów, którym wmawia, że prowadzi dialog ze stroną społeczną... więcej »
 
 

Czy Manufaktura Świętego Mikołaja wykorzystała...

Data dodania: 2018-12-09
Na jeden dzień w roku gmach Urzędu Miejskiego w Sosnowcu zamienił się w Manufakturę Świętego Mikołaja, w której uwijały się elfy, zaś przed budynkiem stanęło zimowe wesołe mia... więcej »
 
 

Festiwal nienawiści w wykonaniu Jacka Międlara....

Data dodania: 2018-12-09
Jacek Międlar i Piotr Rybak przyjechali w niedzielę do Dąbrowy Górniczej. Spotkali się z oporem. "Tu są granice przyzwoitości", przeczytali na transparentach kontrmanifestantów. Na... więcej »
 
 

Bulwary Czarnej Przemszy prawie gotowe. Będzie tu...

Data dodania: 2018-12-09
Kończą się prace na Bulwarach Czarnej Przemszy w Będzinie. Nadrzeczny teren wyposażony w ławy, leżaki, urządzania do zabawy i ćwiczeń stanie się teraz miejsce rekreacji i wypoczyn... więcej »
 
 

MotoMikołaje w Sosnowcu zorganizowali świąteczną...

Data dodania: 2018-12-09
To był prawdziwy najazd Świętych Mikołajów w Sosnowcu. Tym razem ubrani w mikołajowe stroje motocykliści przejechali zwartą kolumną z Dąbrowy Górniczej d... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1261
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola