Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowe rondo w mieście już działa. To jednak nie koniec prac w tym miejscu

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Zakończył się pierwszy etap prac przy ulicy Gospodarczej. Gotowe jest już rondo u zbiegu ulicy Gospodarczej i Grota Roweckiego. To jednak nie koniec utrudnień dla kierowców. W pierwszym etapie wykonawca przebudował fragment drogi, od ulicy Udziałowej do wysokości budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W ramach tych robót w miejscu dawnego skrzyżowania Grota-Roweckiego i Gospodarczej powstało rondo. Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM SosnowiecObecnie, wykonawca demontuje wysięgniki, na których zainstalowana była sygnalizacja świetlna sterująca ruchem na dawnym skrzyżowaniu oraz nieaktualne już znaki drogowe. Ponadto, ponownie czynny jest wjazd w kierunku cmentarza. To jednak nie koniec utrudnień dla kierowców. – Wykonawca od razu przystępuje do drugiego etapu prac, a cała inwestycja ma być gotowa do końca maja 2019 roku – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu. Warta 4,8 mln zł inwestycja obejmuje również fragment ulicy do wysokości wiaduktu nad S86 wraz z budową drugiego, nieco rozciągniętego ronda przy skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego, Hallera i Ptasiej. Przebudowana zostanie również zatoka autobusowa znajdująca się pomiędzy ul. Rudną i Grota-Roweckiego. Przebudowa ul. Grota-Roweckiego w Sosnowcu – fot. UM SosnowiecJest też dobra wiadomość dla rowerzystów. W przyszłym roku rozpocznie się budowa ścieżki rowerowej wzdłuż całej ulicy, która pozwoli miłośnikom rowerów na bezpiecznie dojechanie do ścisłego centrum miasta. Również w przyszłym roku powstaną nowe chodniki wzdłuż drogi. Artykuł Nowe rondo w mieście już działa. To jednak nie koniec prac w tym miejscu pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=39951
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola