Belka
Sobota, 14 Grudnia 2024   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Osiedlowy skwer, nazywany przez mieszkańców "plac la Menel", przeszedł metamorfozę

Data publikacji: 2019-05-25, Data modyfikacji: 2019-05-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Zakończyła się rewitalizacja rejonu ulic Niepodległości, Piwnika-Ponurego, Wierzbowej, Narcyzów, Lotników, Zillingera oraz Szczecińskiej w Sosnowcu. Po „placu la Menel” nie ma już śladu. Zakończyła się, długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, w rejonie ulicy Niepodległości w Sosnowcu. Zaniedbana, z dziurawą ulicą oraz odpychającym skwerem okolica całkowicie zmieniła swoje oblicze. O tym, że było to konieczne świadczy fakt, że mieszkańcy nazywali to miejsce placem „la Menel”, od okolicznych miłośników trunków. Prowadzone od kilku miesięcy prace związane były z przebudową sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji ogólnospławnej. Na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów przebudowana została sieć kanalizacyjna o długości ponad trzech kilometrów oraz podobna długość sieci wodociągowej. Modernizacja osiedlowego skweru ul. Niepodległości – fot. UM SosnowiecObecnie, mieszkańcy tej części sosnowieckiej dzielnicy Pogoń mogą korzystać już z nowych chodników, miejsc postojowych oraz lepszej jakości dróg. Nowy asfalt pojawił się na ulicy Szczecińskiej, Piwnika-Ponurego, Narcyzów, Placu Zillingera oraz na całym odcinku ulicy Niepodległości. Artykuł Osiedlowy skwer, nazywany przez mieszkańców „plac la Menel”, przeszedł metamorfozę pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=44731
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
sosnowiec

Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola