Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyłudził 55 tys. zł od starszej kobiety. W Będzinie grasuje fałszywy funkcjonariusz CBA

Data publikacji: 2018-10-24, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
72-letnia mieszkanka Będzina straciła 55 tys. zł po tym, gdy odebrała telefon od osoby podającej się za policjanta. Niestety, w ostatnich dniach, będzińscy stróże prawa otrzymali wiele zgłoszeń dotyczących działań fałszywego oficera CBA na terenie miasta. W poniedziałek, 23 października 72-letnia mieszkanka Będzina straciła 55 tysięcy złotych po tym, gdy odebrała telefon od osoby podającej się za policjanta. Co więcej, cały czas do Komendy Powiatowej Policji w Będzinie wpływają kolejne zgłoszenia prób wyłudzenia pieniędzy. Metoda działania oszusta była podobna, jak w innych tego typu przypadkach. Głos w słuchawce poinformował o działaniach prowadzonych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a następnie o konieczności wykonania przelewu z rachunku bankowego na tzw. bezpieczne konto. Starsze osoby straszone są tym, że jeśli nie będą współpracować, to zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej. Tak jak to miało miejsce w przypadku 72-letniej mieszkanki Będzina. Łatwowierna seniorka wykonała wszystkie polecenia oszusta tracąc zgromadzone oszczędności. – W takich sytuacjach nie wolno wykonywać żadnego przelewu, ani przekazywać kodu PIN czy numeru rachunku. Żaden funkcjonariusz CBA lub policji nie działa w taki sposób – ostrzega Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie. – Oszustwa „na wnuczka”, czy „na policjanta” to w ostatnim czasie prawdziwa plaga, ustrzec przed nimi może jedynie właściwa postawa pokrzywdzonych. Niestety mimo trwającej kampanii poniedziałkowe zabiegi fałszywego stróża prawa okazały się skuteczne. Dlatego apelujemy o czujność i rozwagę, zwracają się także z prośbą do rodzin, znajomych i sąsiadów osób starszych o przestrzeganie ich przed tego typu zdarzeniami – mówi Paweł Łotocki, rzecznik KMP w Sosnowcu. Artykuł Wyłudził 55 tys. zł od starszej kobiety. W Będzinie grasuje fałszywy funkcjonariusz CBA pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38235
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sosnowiec

  Sosnowiec - miasto na prawach powiatu zajmuje teren 91 km², które zamieszkuje ludność w liczbie 209 tys. Leży w województwie śląskim. Jest to trzecie pod względem ludności miasto województwa. Zlokalizowane jest na południu kraju w Zagłębiu Dąbrowskim. Swoją nazwę zawdzięcza borom sosnowym porastającym te tereny w przeszłości.

  Najwyższy budynek w mieście to Żyleta. Siedziba Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego pnie się na 90 metrów w górę. Są tu szczególne miejsca, które warto zobaczyć. Z pewnością są to pałace z XIX i XX w. Niektóre są także siedzibą muzeów. Na osobną w zmianę zasługuje park w pobliżu rezydencji Rodziny Schoenów. Rosną w nim drzewa sprowadzane z całego świata. Najstarszym zabytkiem miasta jest Zamek Sieleckiego. Oprócz tego czas spędzimy na podziwianiu licznych kościołów.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola